Hajduk II pogotkom Prtajina svladao Sesvete!

U sklopu 11.kola Druge HNL Hajduk II je na Poljudu svladao Sesvete s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ivan Prtajin u 89.minuti.

Na početku utakmice Bijeli su odmah preuzeli inicijativu – prvu odličnu prigodu imali su u 8.minuti kada je Skorup probio lijevu stranu i ubacio na Šegu kojem se lopta odbija od noge pa ju gostujući braniči “čiste”. U 11.minuti pucao je Mikulić (kapetan Sesveta) s ruba šesnaesterca, no njegovu je loptu sigurno uhvatio Matijaš. Skorup je pokušao i u 14.minuti udarcem s 25 metara, ali otišlo je to iznad gola. Lijepu akciju mogli smo vidjeti u 18.minuti – Šego i Sahiti započeli su brzom tranzicijom pa je potonji dodao Pasaričeku koji pogađa lijevu stranu Mikulićeva gola, ali ne ulazi u mrežu. Dvije minute kasnije pokušao je i Šego iz atraktivnog okreta s 14 metara, ali uspjeli su Sesvećani to odbiti u korner. U 25.minuti poslao je Šego povratnu loptu za Krekovića čiji udarac brani gostujući vratar. Deset minuta kasnije Skorup je naletio na ostavljenu loptu Sahitija i neprecizno pucao s dvadeset metara. Možda i najbolju priliku u prvom dijelu utakmice kreirali su Šego i Kreković: Šego je probio po desnoj strani i dodao Krekoviću koji sa sedam metara pogađa vratnicu. Unatoč dominaciji Hajdukovaca, prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka.

I drugo je poluvrijeme svojom akcijom započeo Skorup pucavši sa 17 metara, ali nedovoljno precizno. Gosti su pokušali zaprijetiti preko Jovičevića, ali njegov je udarac blokirao Vušković. U 70.minuti tukao je i Pasariček s dvadeset metara, ali je umjesto mreže pogodio Mikulića. Šego je pet minuta kasnije pokušao volejom s 10 metara, ali njegov je udarac otišao preko gola. Konačno su Bijeli poveli u 89.minuti – sa centra je ubacio Vušković i prevario vratara Mikulića koji je otišao u prazno, a onda je Prtajin loptu glavom poslao u mrežu. Pokušali su gosti izjednačiti u sudačkoj nadoknadi kada je ubačaj Vranjkovića primio Jelić i pucao sa 7 metara, no daleko iznad vrata pa nije uspio ugroziti vodstvo Bijelih.

Ovom je pobjedom druga momčad Hajduka skočila na 5.mjesto prvenstvene tablice. U sljedećem kolu momčad Siniše Oreščanina u nedjelju gostuje u Bijelom Brdu.

By | 2018-11-05T18:50:30+00:00 05.11. 2018.|novosti|0 Comments