Hajduk uvjerljivo svladao Gornik u prijateljskoj atmosferi!

Nakon četverodnevnih priprema na Kupresu, nogometaši Hajduka jučer su se vratili u Split. U prekrasnoj atmosferi prijateljske utakmice Hajduka i Gornika, Bijeli su bili uvjerljivi s 4:0.

Ova prijateljska utakmica zamišljena je kao uzvratni susret dvaju prijateljskih klubova, Hajduka i Gorika, koji su prvu utakmicu odigrali u ožujku. Tada je na stadionu Arena Zabrze pred točno 21 369 gledatelja Gornik bio bolji rezultatom 3:2. Atmosfera je tada bila veličanstvena. Danas je pred gotovo osam tisuća gledatelja bolja bila momčad Hajduka u također sjajnoj atmosferi. Od samog početka utakmice Bijeli su preuzeli inicijativu i gledateljima prikazali dobru igru. Prvi gol pao je već u 4.minuti iz slobodnog udarca kada je Adam Gyurcso gađao neobranjivo. Mogli smo vidjeti dobre akcije mladih igrača poput Ivana Delića, a posebno raspoložen bio je Michele Šego koji je strijelac drugog Hajdukovog pogotka nakon kornera Adama Gyurcsa. Prilike Gornika, kojih je također bilo, zaustavljao je novi Hajdukov čuvar mreže, Tomislav Duka.

U drugom poluvremenu vidjeli smo potpuno promijenjen sastav, od Ljubića na golu do Kovačevića u napadu. Odmah na samom početku drugog dijela, vodstvo Hajduka povećao je Toma Bašić iz preciznog slobodnog udarca s dvadeset metara. U 63.minuti kapetan Fran Tudor postavio je glavom konačan rezultat nakon asistencije Tome Bašića koji se sjurio sredinom terena i tim potezom oduševio navijače.

Utakmica je bila bogata lijepim potezima i akcijama uz dokazivanja kako mladih igrača, tako i pojačanja, a sjajno je također bilo i na tribinama. Slavilo se danas prijateljstvo na Rivi cijeli dan, a nastavilo se i na stadionu gdje su obje Torcide pokazale koreografije koje su naravno bile popraćene bakljama.

Trener Kopić mogao je biti zadovoljan igrom svoje momčadi koja je uvjerljivo svladala prošlosezonski četvrtoplasirani poljski Gornik: „Podijelili smo minutažu, a ovi koji nisu igrali imali su dupli program treninga. Oni koji su prvi put nastupali osjetili su teren i atmosferu i zadovoljan sam kako su reagirali. Svaka pobjeda vrijedi, bez obzira što je prijateljska utakmica. Vidio sam i neke stvari koje moraju biti bolje, no sve u svemu mogu biti zadovoljan“. Strateg Bijelih prokomentirao je i brojku gledatelja na ovoj prijateljskoj utakmici: „Kad dođeš i vidiš sve to, odeš punog srca. Bilo je prekrasno“.

Par riječi podijelio je i kapetan Nižić: „Možemo biti zadovoljni s obzirom na to u kojoj se fazi priprema nalazimo. Bilo je dosta mladih igrača, pokazali su respekt, trku i želju. Imamo težak raspored na startu sezone, a tu je i Europa koja nam je jako važna, stoga moramo odraditi vrhunske pripreme kako bismo sve to lakše izgurali“. Dodajmo i kako je uoči susreta devetogodišnji član DPH Šibenik, Antonio Erak, uručio nagradu kapetanu Zoranu Nižiću koji je po izboru članova Našeg Hajduka proglašen najboljim igračem prošle sezone.

Nogometaši Hajduka u Splitu će do utorka odraditi još pet treninga, a onda odlaze na pripreme u Sloveniju gdje ih očekuju još tri prijateljske utakmice.

By | 2018-06-30T11:21:59+00:00 29.06. 2018.|novosti|0 Comments