UŽIVO: HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 2:0

33.kolo HT Prve lige: HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 2:0. Gradski stadion Poljud, Split. Suci: Ivan Vučković, Jerko Crnčić, Bojan Zobenica, Ante Čuljak.

HNK Hajduk: Posavec – Tudor (46′ Gyurcso), Ismajli, Lopez, Bradarić (88′ Fomitschow) – Nejašmić, Jurić, Hamza, Caktaš (89′ Palaversa), Jradi – Jairo. Trener: Siniša Oreščanin.

NK Slaven Belupo: Filipović, Zirdum (56′ Nowak), Međimorec, Vidović, Bongongui (71′ Bogojević), Plantak, Delić, Doležal, Lima (81′ Mladen), Šarlija, Puclin. Trener: Ivica Sertić.

Strijelci: 1:0 Jradi (51′), 2:0 Jairo (66′).

1′ Utakmica je počela,

3′ Izveo je Jradi korner, ali vratar gostiju to sigurno hvata.

6′ Iskoristio je Lima pogrješku Bijelih te dodao za Puclina koji izlazi sam pred Posavca, ali Hajdukov vratar sjajno reagira i spašava svoj gol.

10′ Međimorec puca glavom, Posavec odbija loptu u korner.
14′ Sjajna šansa za Hajdukovce! Jurić je ubacio s desna, a Caktaš glavom tukao s 12 metara, no brani Filipović.
30′ Bongongui je proigrao Limu koji se sjurio prema golu Hajduka i tukao, ali Posavec na vrijeme izlazi s gola i brani još jedan obećavajući napad gostiju.
35′ Našao se u sjajnoj prilici Jairo koji se sjurio prema Filipoviću, ali Bongongui uklizavanjem otklanja opasnost.
45′ Žuti karton za Plantaka.
45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade.
45+1′ Kraj prvog dijela susreta. Hajduk – Slaven Belupo 0:0.
46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Imamo jednu promjenu u sastavu Hajduka – u svlačionici je ostao Tudor, a umjesto njega u igri je Gyurcso.
51′ GOOOOOL! HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 1:0. Gyurcso  šalje loptu u šesnaesterac gdje ju blokiraju gostujući igrači, ali ona stiže samo do Jradija koji volejem pogađa desni kut gola.
52′ Još jedna sjajna prilika za Bijele! Opet se po desnoj strani sjurio Gyurcso i ubacio u peterac, ali Jairo ne stiže na to dodavanje.
56′ Prva promjena u gostujućem sastavu – iz igre će Zirdum, ulazi Nowak.
59′ Stigla je informacija i o tribinama – na Poljudu je danas 6 904 gledatelja.
60′ Jairo je dobio žuti karton.
66′ GOOOOOL! HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 2:0. Gostujući je igrač pogriješno dodao loptu Bijelima,  Gyurcso je pokrenuo akciju pa onda vratio Caktašu koji pak dodaje za Jaira, a Hajdukov napadač pogađa suprotni kut gola.
71′ Mijenja trener Sertić – u igru će Bruno Bogojević, izlazi Bongongui.
73′ “Požutio je” Ardian Ismajli.
81′ Posljednja promjena u momčadi Slavena Belupa – izlazi Lima, a priliku je zadnjih desetak minuta dobio Mladen.
82′ Pucao je Vidović sa 17 metara,  odlazi to iznad gola.
88′ Druga promjena u sastavu Hajdukovaca – ulazi Fomitschow, a iz igre će uz pljesak današnji Hajdukov kapetan, Domagoj Bradarić.
89′ Još jedna, i to posljednja, promjena u redovima Bijelih – priliku je dobio Palaversa koji će zamijeniti Caktaša.
90′ Nowak s ruba peterca lijevom nogom pogađa gredu.
90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.
90+4′ Sudac Vučković označava kraj susreta.
By | 2019-05-10T21:04:16+00:00 10.05. 2019.|novosti|0 Comments