UŽIVO: Novo vrijeme Apfel-Vrgorac 2:0

NOVO VRIJEME APFEL – VRGORAC 2:0 . Gradska sportska dvorana Makarska. Suci: Saša Tomić (Zagreb) Nikola Jelić (Varaždin). Treći sudac: Zdravko Kuran (Metković). Četvrti sudac: Branko Vrnoga (Ploče). Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik).

Strijelci: 1:0 Kazazić (15′) 2:0 Osredkar (31′)

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Dudu Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Marko Gašpar, Luka Suton, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

Pred prepuni tribinama treneri Strunje i Malvasija pokušali su u uvodnim minutama agresivno paziti i braniti napadačku formaciju pa smo u prvih deset minuta bili uskraćeni za pogotke a i broj šansi na obije strane je bio minimalan. Najbolju prigodu imao je Bajrušović ali je Odža obranio taj susret jedan na jedan u 11 minuti. Kazazić je tražio Lukasa dvije minute zatim ali nije stigao na loptu ovaj potonji. U 14 minuti Martinac je sam pred Baškovićem koji glavom brani šut kapetana Vrgorca. Taj udarac je prisilio Baškovića da bude zamijenjen Hercegom. Odža je odličan brani par prizemnih udaraca prema svojim vratima. U 15 minuti vidjeli smo prvi pogodak na pas Musinova, Kazazić je snažnim udarcem pogodio mrežu Odže za vodstvo domaćeg sastava. Minutu iza tog pogotka imao je Musinov “zicer” za 2:0 ali je promašio “mrtvaca” nakon pasa Andrijaševića. Sudac Tomić se “obrukao” u dvije minute. Prvo nije dosudio očitu naknadnu akumulaciju i opomenu igraču Vrgorca Jurjeviću da bi koju minutu iza toga dosudio smješan prekršaj Jelaviću i dao mu opomenu koja to nije bila. Prigoda Vrgoraca preko Kraljevića bila je u 18 minuti ali udarac nije bio precizan nakon piruete Jelavića, da bi Novo vrijeme prijetilo u zadnjoj minuti prvog dijela preko Kazazića gdje je siguran Odža, koji je čudesan i na 18 sekundi prije sučeva zvižduka za poluvrijeme gdje brani udarac Dudua. Nova briljatna intervencija Odže kada su svi loptu vidjeli u golu on je paradom obranio udarac Lukasa. U 24 minuti odličan udarac Jelavića brani Herceg. Bilježimo i stativu Kazazića u 26 minuti od koje se lopta odbila u polje. Na ulasku u posljednjih  minuta prigodu za Vrgorac je imao Jurjević ali i on loše puca. I onda se Kazazić pretvorio u prvo ime susreta jer je jednu akciju svojom idealnom asistencijom pre vorio u pogodak a strijelac za 2:0 bio je Osredkar. Novu prigodu za domaći sastav imao je Musinov a pucao je tik uz vratnicu. Novu stativu naciljao je Andrijašević u 35 minuti. Do kraja se rezultat nije mijenjao iako je Vrgorac pokušao nešto uraditi s igračem-vratarom. Prva je ovo pobjeda Novog vremena Apfel u finalnoj seriji dok se druga utakmica igra opet u Makarskoj ove nedjelje u 20 sati. Vjerujemo da će to biti nova prava poslastica za sve ljubitelje futsala da pohrle u Makarsku i dožive ovu atmosferu. Zdravi i veseli bili. (Foto: Ivica Čavka)

By | 2019-05-17T21:51:21+00:00 17.05. 2019.|dalmatinski-balun, novosti|0 Comments