Na krilima Jaira do pobjede u Osijeku!

Hajduk nakon dva kola ima pun plijen. Svih šest bodova nakon uvijek neugodnog gostovanja u gradu na Dravi. Stara poslovica da nova metla bolje mete i ovog puta se pokazala kao istinita. Hari Vukas koji je zauzeo poziciju glavnog trenera startao je s željenom pobjedom. Novosti su bile i na klupi gdje je umjesto dosadašnjeg službenog predstavnika Krešimira Mikulandre stigao sportski direktor Ivan Kepčija a stožer je dodatno ojačao pomoćni trener Toni Golem. Hajduk je u dvije minute trasirao put u pobjedu a u oba pogotka sudjelovao je Jairo koji je time postao prvo ime ovog susreta. Ubačaj Gyurcsa je Jairo na drugoj vratnici glavom pretvorio u pogodak da bi dvije minute potom na pas Jradija došao do prigode u kojoj je Lončar igrao rukom a sudac Zebec opravdano pokazao na kazneni udarac. Caktaš je rutinirano naciljao malu mrežu za velikih 0:2. Osijek se vratio u igru pogotkom Jugovića glavom koji je sličan onom Jairovom ali isti igrač je u nadoknadi opet glavom promašio prigodu za poravnanje. Hajduk je imao prigode iz kontri “dokrajčiti” Osijek ali završnica u posljednoj trećini nije bila realizatorska. Velika je ovo pobjeda za Vukasovu momčad a za pohvaliti su potezi u završnici gdje se zatvrala utakmica sa svježim igračima. Sada slijede novi izazovi a Vukas je svjestan da se potvrda ove pobjede događa tek nakon novih pobjede. Hari početak je dobar , sretno ti bilo.