Hajduk je službeno predstavio novo pojačanje za obrambenu liniju. Novi igrač Bijelih postao je 21-godišnji desni bek Mathieu Acapandié, koji je kao slobodan igrač stigao iz francuskog Nantesa te potpisao ugovor do ljeta 2030. godine. U Split dolazi nakon isteka ugovora s francuskim klubom, a nosit će dres s brojem 22.

Acapandié je rođen na francuskom otoku Réunion, nogometni razvoj započeo je u lokalnim klubovima prije nego što je prešao u akademiju Nantesa. Nastupao je za mlađe reprezentacije Francuske, a od ove godine član je seniorske reprezentacije Madagaskara, za koju je već upisao tri nastupa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Tijekom boravka u Nantesu bio je dio generacije koja je dvaput osvojila naslov francuskog juniorskog prvaka. Za drugu momčad upisao je 67 nastupa, dok je prošle sezone sedam puta zaigrao za prvu momčad u Ligue 1.

Sportski direktor Robert Graf istaknuo je kako se radi o mladom igraču odličnih fizičkih i obrambenih karakteristika, koji unatoč godinama već posjeduje iskustvo igranja na najvišoj razini francuskog nogometa i u reprezentaciji Madagaskara. Dodao je kako u klubu vjeruju da Acapandié ima velik prostor za napredak te da će se dobro uklopiti u sustav igre Hajduka.

Novi Hajdukov branič nije skrivao zadovoljstvo dolaskom na Poljud. Poručio je kako je ponosan što je postao član kluba bogate tradicije te da jedva čeka upoznati navijače i zaigrati na Poljudu. Zahvalio je obitelji i agentu na podršci te istaknuo kako u Split dolazi s velikom ambicijom i željom za uspjehom.

Acapandié će se već u petak, zajedno s novim stoperom Alecom Van Hoorenbeeckom, priključiti pripremama prve momčadi na Bledu.