Livaja i pune tribine na radost nogometa!

Gotovo pun stadion Anđelko Herjavec u Varaždinu nagovještavao je nogometnu feštu u gradu baroka. Iako je Hajduk brigao brige iznenadnim izostankom Lovre Kalinića te predviđenim izostankom ozlijeđenog napadača Nikole Kalinića očekivanja navijača u pobjedu nije se smjelo iznevjeriti. Na kontra strani u dresu Varaždina u početnoj postavi Tonio Teklić, naš Solinjanin a na klupi Božidar Radošević i Michele Šego koji su također bili stanovnici svlačionice u Poljudu. U otvaranju obije ekipe su zaigrale napadački. Posebno opasan bio je domaći sastav koji je obranu Hajduka,  na čelu sa sigurnim Sentićem, stavljao na muke. I dok smo mi brinuli hajdučke muke ukazao se a tko bi drugi nego Marko Livaja. Jedina opasna akcija u prvih pola sata, malo leđne tehnike, vratar Zelenika na krivoj nozi i eto nama 0:1. Sličnu situaciju desetak minuta kasnije imao je na kontra strani Brodić ali njegov pokušaj realizacije prigode bio je skroman. Poluvrijeme s vodstvom Hajduka po viđenom na travnjaku je bio jack pot. A prije kraja nadoknade prvog dijela stigao je novi dodir čarobnjaka Livaje, koji je potkopao loptu i već je na semaforu velikih 0:2 i idemo na poluvrijeme spokojni. Varaždin je i drugi dio otvorio s dvije velike prigode od kojih je prvo promašio spomenuti Brodić a drugu obrani također jako dobri Sentić.  Varaždin je nastavio stvarati prigode ali i iste promašivati. Tako je protekao veći dio drugog dijela igre. Ono što Sentić nije branio to su domaći promašili. Konačna statistika bila je uvjerljivo na strani Varaždinaca ali oni ove večeri nisu imali svog Livaju i Sentića da bi se u konačnici radovali. Dva junaka za drugu pobjedu Hajduka na drugom ovogodišnjem gostovanju splitskog sastava. Što se tiče postavke Hajduk je igrao u sustavu 4-3-3 sa Grgićem kao zadnjim veznim koji se u ofenzivnoj ulozi večeras nije dobro snalazio jer nismo imali plemenitog igrača da mu pomogne a njemu se ne može spočitati obrambena uloga koja je bila jako dobra. Oba krila su stala široko a nismo imali kontrolu kod našeg posjeda. Veliki problem nam je bila agresija suparnika koji je pomalo “dušio” prema kraju utakmice.

By | 2022-08-05T01:40:22+00:00 30.07. 2022.|dalmatinski-balun|0 Comments