Futsal uživo: Rusija – Hrvatska 2:2

Rusija – Hrvatska 2:2

Dubrovnik, Dvorana Gospino polje. Suci: Borislav Kolev (Bugarska), Kamil Cetin (Turska) Adrian Tschopp (Švicarska). Delegat: Gerhard Behan (Irska) Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso.

Strijelci: 1:0 Davydov (12′) 2:0 Asadov (14′) 2:1 Jelovčić (20′) 2:2 Novak (40′)

Rusija: Zamtaradze, Romulo, Kudziev, Asadov, Niyazov / Putilov, Demin, Lyskov, Milovanov, Koltyarov, Davydov, Antoshin, Afanasyev. Trener: Sergei Skorovich

Hrvatska: Luketin, Jelovčić, Novak, Kanjuh, Perić / Primić, Đuraš, Matošević, Kazazić, Perišić, Martinac,  Postružin, Horvat, Suton. Trener: Mato Stanković

Hrvatsla je prva prijetila ali je vratar Zamtaradze bio spreman dok je na kontra strani Asadov pogodio stativu. Novu stativu pogađa Suton minutu iza toga pa možemo kazati da smo gledali dobrih uvodnih pet minuta. Dobar udarac je bio i od Postružina ali išlo je to posred vrata. Novu veliku prigodu za Hrvatsku imao je Postružin ali njegov udarac išao je na prečku. U 11 minuti Novak je “slomio Kićmu” Kotlyarovu ali Zamtaradze brani i to. A onda je Rusija povela pogotkom Davydova. Nova greška Hrvatske je kažnjena i drugim pogotkom Rusa a prigode Hrvatske nikako da završe u mreži. Kanjun , Matošević i Suton nisu bili te sreće. A onda se na pas Novaka ukazao Jelovčić i smanjio rezultat što je bio i rezultat prvog dijela. Drugi dio donio nam je pravu šahovsku partiju u kojoj je Rusija nastojala otupiti naš napad. Rijetke prigode Horvat i Novak nisu pretvorene u pogotke. Šest minuta prije kraja dobar je pokušaj Jelovčića ači i to ide preko gola. Igrač vratar za kojeg se opredijelio naš izbornik Stanković donio je plod jer je Novak na asistenciju pogodiom za poravnanje. U posljednjim sekundama Hrvatska je u prigodi za pobjedu ali vratar Rusije Zamtaradze izašao kao pobjednik pa je ostalo 2:2. Svejedno bravo za Hrvatsku.

By | 2019-10-26T21:38:21+00:00 26.10. 2019.|dalmatinski-balun, futsal|0 Comments