HAJDUK Bijeli – HAJDUK Crveno-plavi 1:4 (1:2)

HAJDUK Bijeli – HAJDUK Crveno-plavi 1:4 (1:2

Stadion Poljud. Sudac: Duje Strukan Pomoćnici: Mario Pepur, Hrvoje Radić

Strijelci: 0:1 Caktaš (36′) 0:2 Radić (39′), 1:2 Eduok (40′ – 11m), 1:3 Nejašmić (57′) 1:4 Kreković (75′)

BIJELI: Ljubić (od 46. Blažević), -Dimitrov, Simić, Mujakić – Hamza, Juranović, Brnić, Jradi, Čuić – Blagaić, Eduok.

CRVENO-PLAVI: Posavec (od 58′ Sentić) – Vušković, Ismajli, Radić – Jakoliš, Nejašmić, Jurić, Dolček – Caktaš, Kreković, Jairo.

Kao što smo vas izvjestili, nogometaši Hajduka odigrali su u subotu popodne međusobnu trening utakmicu na glavnom terenu. Trener Igor Tudor dogovorio se sa sudačkom trojkom da se odradi 2 x 40 minuta.

Uvod utakmice donio je prigode igrača u crveno-plavim dresovima, najprije je snažno šutirao Leon Kreković s dvadesetak metara, a zatim i Stanko Jurić s 15 metara iskosa, međutim oba puta vratar Marin Ljubić dobro je reagirao. Na kontra strani hitri i mladi Ivan Brnić šutirao je ruba šesnaesterca, a lopta je prošla malo pored vrata. Novu prigodu za Crveno-plave pripremio je Jairo koji je proigrao Ivana Dolčeka koji je snažno tukao s 13 metara, ali opet je na mjestu Ljubić. Zatim je Kreković u 30. minuti sjajno probio desnu stranu, sjurio se u kazneni prostor, mogao je sam završiti akciju, ali nesebično je uposlio Dolčeka koji je snažno iz prve tukao s nekih 12 metara i pogodio ravno u Ljubića. Seriju pogodaka otvorio je kapetan Mijo Caktaš. Veliki je dio posla odradio Jairo lijepim prodorom po desnoj strani, zatim je uputio povratnu loptu na deset metara odakle Caktaš neobranjivo pogađa desni kut gola. Dvije minute kasnije Caktaš je umalo povisio iz slobodnog udarca s 20 metara, gađao je desni kut, ali lopta je prošla tik pored vratnice. Samo minutu kasnije poveli su crveno-plavi s 2:0, Caktaš je ubacio iz kornera, a Stipe Radić najviše je skočio u suparničkom šesnaestercu i glavom pogodio donji desni kut Ljubićeve mreže. Kao što smo vam ranije javili, na samom isteku prvog poluvremena bijeli su iz jedanaesterca smanjili na 2:1. Josip Posavec je u kaznenom prostoru srušio Marija Čuića, a “penal” je realizirao napadač Samuel Eduok.

Nastavilo se dinamično i u drugom dijelu u kojem smo vidjeli još nekoliko vrlo dobrih prilika te još dva pogotka kojima su igrači u crveno-plavim dresovima potvrdili pobjedu. Hitri Brnić se istaknuo s prodorima po lijevoj strani, a u 54. minuti malo je nedostajalo da zabije efektan pogodak. Izborio se za malo prostora na rubu šesnaesterca i zatim iskosa pokušao pogoditi suprotni kut, međutim lopta je odsjela na vratnici.

U 57. minuti Darko Nejašmić povisuje na 3:1, Caktaš je ubacio iz kuta, a veznjak Bijelih glavom pogađa s 12 metara pored nemoćnog Gorana Blaževića. Konačnih 4:1 postavio je Kreković pet minuta prije kraja utakmice, Jairo je još jednim sjajnim prodorom osvojio dosta prostora na desnoj strani, a zatim idealno uposlio usamljenog napadača koji je iz blizine lagano poentirao.