HNK HAJDUK II – NK CROATIA ZMIJAVCI  2:4 (0:2)
Igralište: ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
SuciJosip Dugandžić (Komin), Neven Gulin (Šibenik), Branimir Nimac (Benkovac), Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
DelegatMarinko Tadić-Šutra (Otok)
Kontrolor suđenjaBoško Vukušić (Zagreb)
Strijelci: 0:1 – M. Šabić (12), 0:2 – M. Šabić (45+2), 1:2 – Brnić (49). 2:2 – Bajić (65), 2:3 – M. Šabić (73), 2:4 – Mrkonjić (79) 11m,
HNK HAJDUK (3-5-2): Sentić – Relota, Giljanović, Batarelo – Brnić, Čuić, Skorup, Martinović, Unušić – Bajić, Tolaj
Klupa: Ninčević, Baždarić, Ševelj, Šarić, Kosić, Sahiti, Grubišić
TrenerMario Despotović
NK CROATIA ZMIJAVCI (4-3-3): Vugdelija – Šalinović, Mašić, Bauk, Mikulić – Milas, M. Šabić, Mrkonjić – Serdarušić, Gudelj, Karoglan
Klupa: Tomić, Vidošević, Ćapin, I. Šabić, Dumančić, Klarić-Dračar, Todorić
Trener: Krešimir Režić

Utakmica u Dugopolju  se odigrala pod jakim jugom i kišom na blatnom terenu što je otežavalo objema momčadima da uspostave tečniju igru. Hajduk II je ove sezone formaciju prilagodio prvoj ekipi uz brojne promjene  i pomlađivanje u igračkom kadru. Croatia je stigla u Dugopolje osokoljena uvjerljivom pobjedom u prošlom kolu.
Poletnost i agresija gostiju je obilježila prvi dio utakmice u kojem se kod domaćina istakao vratar Sentić s nizom obrana. Iako je Hajduk u prvom poluvremenu imao vjetar u leđa, težak teren je sprečavao lakše izlaske u drugu trećinu. Croatia je navedeno iskoristila u 4. min. kada je zaprijetio Šalinović točnim udarcem u vratarev desni kut što je Sentić osujetio, a nedugo potom Bauk glavom šutira u vratara Hajduka. Prethodno je Bajić na drugoj strani pao u šesnaestercu ali je sudac označio simuliranje i udijelio žuti karton. Igrači trenera Režića su bolju igru okrunili nizom kornera gdje je Hajduk rizičnim postavljanjem ostavljao prostor gostima. Pritisak gostiju je urodio plodom u 12. min. kada je nakon greške Batarela, Milas ubacio u 16 metara za Gudelja koji prebacuje za usamljenog Šabića koji neometan plasira za 0:1. Hajduk je odgovorio preko Giljanovića koji je povukao iz zadnje linije i iza obrane gostiju proigrao Tolaja koji ne uspjeva izjednačiti. U 19. min. je Bauk imao još jednu prigodu, u 23. min. se Sentić još jednom istakjnuo nakon udarsca Gudelja. I Mikulić je isprobao ljevicu ali direktno u Sentića. Hajduk je na učestale napade Croatije odgovorio tek udarcem Skorupa iz slobodnjaka, koji je završio u bloku ispred vratara Vugdelije. I nakon toga najveća prigoda za Hajduk nakon ubačaja iz kuta kada je Giljanović pogodio vratnicu. Tokom cijelog poluvremena je Hajduk imao problema u iznošenju lopte iz svoje polovice pa je uslijedilo preskakanje igre ali bez značajnijeg učinka. U trenutcima kada se očekivao sudčev zvižduk Šabić je presjekao loptu koja se odbila do Serdarušića koji ubacuje u sredinu, a na odbijenu loptu natrčava opet Šabić koji s desna pogađa bliži kut za 0:2. Na odmor se otišlo posve zasluženim visokim vodstvom gostiju.
U nastavku je Hajduk prešao na formaciju 4-3-3 i zaprijetio u prvoj minuti nepreciznim udarcem Sahitija koji je zamijenio blijedog Martinovića. Croatia se povukla što je domaćima olakšalo pritisak koji je urodio plodom nakon ubačaja Bajića iz sredine za Brnića u šesnaesterac koji sigurno zabija za 1:2. Nakon početnog pritiska se Croatia oslobodila što rezultira udarcima Mikulića (52. min.) i Mrkonjića. (55. min). Šarić je u vrhu napada zamjenio Tolaja, što je najavilo Hajdukovu ofenzivu. I već u 65. min. izjednačenje kojemu je prethodila izvrsna akcija pred šesnaestercem u režiji Sahiti – Čuić, a potonji je gurnuo loptu za Bajića koji nakon sušnog perioda bez gola poentira. Croatia je potpuno pala, nestala je agresija vjerojatno zbog neprilagodljivosti taktici domaćih. Zato trener Režić mijenja formaciju u 3-5-2 i uspijeva odgovoriti na pritisak Hajduka, što je dalo učinka već u prvoj akciji kada je nakon nekoliko odbijanaca u 16 m Hajduka lopta došla do Mije Šabića koji okreće igrača Hajduka i neobranjivo pogađa vratarev donji lijevi kut. Mijo Šabić je postigao svoj treći zgoditak što ga stavlja na čelo strijelaca 2. HNL s 11 pogodaka. Već u 79. minuti novi gol u mreži Hajduka, sviran je dvojbeni jedanaesterac nakon igranja rukom stopera Batarela. S 11 m je precizan Mrkonjić za novi bjeg Croatije na nedostižnih 2:4. Do kraja utakmice smo gledali pokušaje Hajduka da preokrene rezultat, te izdvajamo udarce Šarića u 87. i 91. min.
Utakmica je završila zasluženom pobjedom gostiju koji su veći dio utakmice imali dominaciju i kvalitetnije materijalizirali svoje prigode. Treba istaknuti i podršku s tribina koja je gostima omogućila domaći ugođaj, “Noćni jahači” su navijali cijelu utakmicu. Hajduk se nije iskazao u novoj formaciji s mladim igračima kojima će još trebati vremena da konkuriraju iskusnim momčadima kao što je Croatia iz Zmijavaca. U idućem kolu obje momčadi su domaćini: Hajduk – Dubrava, Croatia – Rudeš.