Hajduk II. uvjerljiv protiv Međimurja!

HNK HAJDUK II. – NK MEĐIMURJE 4:0 (2:0)
Igralište: Stadion Poljud (Split). Suci: Ivan Antunović (Velika Gorica), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina), Dario Mužar (Velika Gorica), Mateo Erceg (Pristag)
Delegat: Ljiljana Špičić (Zagreb). Kontrolor suđenja: Domagoj Vučkov (Rijeka)
Strijelac: 1:0 – Ševelj (13′), 2:0 – Teklić (33′) KU, 3:0 – Radić (54′), 4:0 – Šošić (84′)
HAJDUK SPLIT II. (4-4-2): Sentić – Unušić, Škaričić, Radić, Ševelj – Čuić, Čalušić, Grubišić, Teklić – Tolaj, Kreković
Klupa: Ninčević, Bekavac, Barišić, Ćubelić, Kosić, Šošić, Chinedu, Lauš, Filipović
Trener: Mario Despotović
MEĐIMURJE: Jasenović, Gogić, Hranilović, Marcijuš, Radošević, Havelka, Đurak, Čovo, Mijić, Brcković, Zanjko
Klupa: Kirić, Palić, Lovrić, Hajdinjak, Prenkpalaj, Svetić, Jukić, Teo, Jukić Tino, Jakupak
Trener: Goran Vincetić
Na Poljudu je odigrana zanimljiva utakmica između Hajduka II. i Međimurja koja je od samoga početka išla u smjeru sigurne pobjede “bilih”. Despotović je za današnji susret imao gotovo najbolju ekipu u kojoj su participirali Radić, Čuić, Teklić i Kreković iz prve momčadi, koji su zaigrali u 4-4-2 formaciji s rombom u sredini. Međimurje je u utakmicu ušlo rasterećeno i zadovoljno dosadašnjom žetvom bodova i petim mjestom na tablicu, tako da smo gledali otvorenu utakmicu. Treba spomenuti da je za Hajduk II. ova utakmica iznimno puno značila zbog zone ispadanja u kojoj su se našli nakon dva zadnja poraza protiv Rudeša i Dugopolja.
Hajduk je od početka zaigrao agresivno, igrači su bili rastrčani, te pravovremeni u duel igri. Nakon kornera kojega je izveo Teklić odigrana je uigrana kombinacija Teklić – Kreković – Teklić ubacuje na pet metara za Škaričića koji glavom spušta za Ševelja za 1:0. Hajduk je nastavio s posjednom lopte i dubinskim proigravanjima za koja je bio zadužen danas najbolji pojedinac susreta Tonio Teklić. U 30. minuti je sudac svirao kazneni udarac nakon dubinskog proigravanja strijelca Ševelja iz zadnje linije za Teklića koji pronalazi Krekovića koji prolazi golmana Jasenovića kojemu je samo preostalo da rušenjem spriječi siguran pogodak. Sudac je vrataru gostiju udijelio crveni karton, a Teklićev udarac s bijele točke je bio precizan. Do kraja prvog dijela smo vidjeli sigurnu i discipliniranu igru mladih hajdukovaca, dok su se gosti s igračem manje transformirali u dva bloka formacijom 4-4-1.
U drugo poluvrijeme je Hajduk II. ušao s jednom izmjenom Kosić je ušao umjesto Čalušića, čime su “bili” dobili na tečnosti što je bio jasan pokazatelj da idu u smjeru povećanja vodstva. Vidjeli smo niz uspješnih kombinacija koje su napadačku liniju dovodile u prigode, izdvajamo onu iz 53. minute: Kreković – Čuić – Teklić – Grubišić koji ubacuje pred vrata ali Međimurci čiste ispred Čuića koji je utrčao iz drugog plana. U nastavku akcije korner iz kojega je Hajduk poveo 3:0, ubacio je Teklić na drugu stativu, a Radić smirio i manirom golgetera pogađa rašlje! Imao je Hajduk još prigoda: Tolaj sam u kontri na vrata i pogađa vratara gostiju i identičan korner opet ubacujeTeklić na glavu Radića koji je neprecizan. Despotović je izvršio nekoliko izmjena pa su Šošić, Ćubelić, Bekavac i Filipović zamijenili Tolaja, Čuića, Ševelja i Teklića. Gosti su samo jednom priprijetili u 74. minuti polukontrom po lijevom krilu nakon loše procjene zadnjeg reda Hajduka, koji su ipak na kraju stigli sve ispraviti. Pred kraj utakmice je Hajduk povećao vodstvo nakon iskakanja Unušića koji ubacuje na pet metara, vratar gostiju izbija do Šošića koji pogađa prazna vrata za 4:0. Do kraja smo mogli vidjeti još golova u mreži gostiju, ali je Ćubelić šutirao umjesto da je prigrao usamljenog Krekovića, koji nekoliko minuta kasnije ne pogađa sa sedam metara, kao ni Šošić u sudačkoj nadoknadi nakon ubačaja iz kornera.
Kad podvučemo crtu, Hajduk II. je odigrao jednu od najboljih partija tekuće sezone i uvjerljivo savladao goste iz Međimurja koji su 2/3 utakmice igrali s igračem manje, pa je do kraja utakmice bilo samo pitanje s kojom razlikom će napustiti travnjak na Poljudu!?
U idućem kolu Hajduk II. gostuje u Zaprešiću protiv bivšeg prvoligaša Intera. Utakmica se igra u petak 4. prosinca 2020. godine.
By | 2020-12-01T11:42:48+00:00 01.12. 2020.|dalmatinski-balun|0 Comments