Hajduk je pobjedom otvorio seriju prijateljskih utakmica u Turskoj. U okviru priprema momčad trenera Siniše Oreščanina na premijernom nastupu pobjedila je Dinamo Bukurešt sa 2:0.

Mijo Caktaš je donio rano vodstvo nakon prodora Tudora po desnom boku i s tim rezultatom se otišlo na odmor, a svaka momčad je imala po jednu izglednu prigodu. Duka je sačuvao svoja vrata u 31′ dok je Hajduk u 41′ imao svoju šansu za povećati vodstvo, ali nije bilo preciznosti. U drugom dijelu Oreščanin je izmjenio cijelu momčad, a na pas Bašića Gyurcso je poentirao za konačnih 2:0. Ono o čemu će se pisati više od same utakmice je prepirka Teklića i Gyurcsa u posljednjim minutama tko će izvesti slobodni udarac. Mišljenja sam da je iskusniji Gyurcso moga prepustiti taj “slobodnjak” mladom suigraču koji je već uzeo loptu, a ne se raspravljati oko toga tim više što je utakmica riješena, a on je imao pogodak na kontu. Sve u svemu, iza nas je prva provjera u kojoj su bijeli ubilježili pobjedu u kojoj nije bilo ozlijeđenog Juranovića.

Mario Jurić