Penal Livaje u Koprivnici donio finale kupa!

Najvažnija vijest iz Koprivnice odnosi se na ono što smo željeli – Hajduk je izborio finale kupa ili kako se to sada zove finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Hajduk ga je izborio doslovno baš u ravnopravnoj utakmici, “na guzove”, tvrdo, čak možemo reći razbijenih glava (momku iz Koprivnice želimo brz oporavak). Po viđenom na travnjaku ako govorimo o igri nemamo što pohvaliti osim želje pa smo uvjereni bili da su svi igrači bili svjesni važnosti i prepoznali trenutak da se radi o najbitnijoj utakmici sezone. O susretu sve govori i završna statistika u kojoj se ističe da obije momčadi su bez udaraca u vrata osim realiziranog “elfera” Marka Livaje. Posjed lopte gotovo isti, poluvrijeme 50-50 u prvom dijelu a 49-51 za Hajduk u drugom dijelu igre. Presudio je kazneni udarac koji je realizirao Marko Livaja u 60 minuti kada je vratara Čovića poslao u svoju desnu a loptu u lijevu stranu. Sudac Patrik Kolarić je uvidom u VAR ekran donio odluku o “penalu” nakon što je udarac mladog Pukstasa na putu prema praznim vratima Slaven Belupa “zapeo” na ruci Jambora, što je presudilo pobjednika ovog susreta. Do kraja utakmice Hajduk je kontrolirao susret i sigurno došao do pobjede koja ga vodi u ogled sa Šibenikom u spomenutom finalu kupa.

By | 2023-04-12T21:52:19+02:00 12.04. 2023.|novosti|0 Comments