Pobjedonosni hod trasirao Marko Livaja!

Marko Livaja je sa svoja tri pogotka donio nastavak pobjedonosnog hoda i nova tri boda u na konto. Ono najvažnije je da smo ovo gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca smo prebrodili sigurno i bez ozljeda. Livaja je s novim hat-trickom potukao sve rekorde strijelaca u jednoj sezoni. Ovo mu je 21. pogodak u ovoj sezoni. Raniji termin utakmice u kišnom Zagrebu nije smetao hajdukovce da pohrle sa svih strana na stadion u ulici pjesnika. Dambrauskasov sastav iznenadio je mnoge ali ne i nogometne znalce. Svjestan je hajdukov strateg da snage treba rasporediti a minutažu igračima dozirati. Dragan Tadić trener domaćih pripremio je bedem ispred Šubarića i nadao se ponekoj plodonosnoj kontri do koje u konačnici nije došao. Hajduku veliki posjed lopte prvih 30 minuta nije donio izrazite prigode. A minutu iza toga Čolina je izborio kazneni udarac zbog igranja rukom Smolčića u kaznenom prostoru “dragovoljaca”. Marko Livaja “kreč” ponovno pretvara u pogodak za ekstazu na tribinama i početno vodstvo Hajduka. Hajduk je do poluvremena i dalje opsjedao vrata Šubarića ali bez konkretnog učinka pa je nakon 45 minta i dalje bilo 0:1. Nastavak je ponudio sličnu priču. Tvrda utakmica po teškom terenu, gotovo bez prigoda ali s velikim posjedom Hajduka. A onda opet “kreč” kojeg je označio sudac Bel a potvrdila VAR soba na čelu s Pejinom, za rušenje našeg Melnjaka. Jeli sporno da je Livaja opet strijelac. I dok ja pišem i nastavljam hvalospjev opet ga zabi Marko Livaja. Izašao sam pred vratara i mrtav hladan, nakon asistencije Biuka, pogodio bliži kut domaćina. Sada pogodak iz igre za okruglih 0:3. Sve po željama navijačkog puka koji je i ove subote “osvojio” Zagreb. A baš je lipo…. Znate što se pije “U Fleku” i ja ću tim proizvodom nazdravit novom uspjehu Hajduka u ovo zagrebačko predvečerje. Za kraj samo jedna poruka. Kako kaže jedan moj prijatelj: “Zdravi i veseli mi bili”. Za vikend na Poljud i to je jedino bitno. Čeka nas novi Jadranski derbi.

By | 2022-02-19T17:40:55+01:00 19.02. 2022.|novosti|0 Comments