glavni sudac: Duje Strukan

gledatelji: 7 750

Hajduk: Duka – Juranović, Nižić (c), Mikulić, Fomitschow – Beširović, Hamza, S.Jurić – Gyurcso, Šego, Delić

Gornik: Pawlowski, Wišnievski, Wolniewics, Smuga, Koj, Angulo, Urynowict, Mautszek, Jimenez, Žurkowski, Gryszkiewicz

1′ Utakmica je počela.

4′ GOL! Hajduk – Gornik 1:0. Gyurcso je izveo slobodni udarac s 20 metara, Pawlowski nemoćan.

12′ Šego iz voleja pored gola.

16′ Duka brani udarac Jimeneza.

21′ Torcida Gornik razvila je tranparent s dva Barta Simpsona, jedan s obilježjima Gornika i jedan s maramom Torcide.

27′ GOL! Hajduk – Gornik 2:0. Ubacio je Gyurcso iz kornera, a lopta dolazi do Šege koji lijevom nogom pogađa za 2:0.

35′ Pokušao je Smuga, Duka siguran.

Kraj prvog poluvremena. Hajduk u prijateljskom susretu s Gornikom vodi 2:0.

46′ Hajduk istrčao u potpuno novom sastavu: Ljubić – Šehić, Lopez, Ismajli, Bradarić – Nejašmić, Palaversa, T.Bašić – Tudor (c), Teklić, Kovačević

49′ GOL! Hajduk – Gornik 3:0. Toma Bašić precizno iz slobodnog udarca s 20 metara povećava vodstvo Hajduka.

56′ Prilika i na strani Gornika. Jimenez zamalo pogađa glavom nakon ubačaja iz kornera, ali Ljubić boksa loptu ispred njega.

63′ GOL! Hajduk – Gornik 4:0.  Akciju je započeo Teklić  i dodao Bašiću koji se sa sredine terena probija u šesnaesterac, a zatim ubacuje na Tudora koji s deset metara glavom pogađa za 4:0.

73′ Još jedna promjena u momčadi Hajduka. Umjesto Franka Kovačevića ulazi novo pojačanje Dario Špikić s brojem 97 na dresu.

75′ Angulo dodaje Nowaku koji pokušava matirati Ljubića, no vratar Hajduka to čisti bez problema.

80′ Palaversa pokušava s 20 metara, vratar Gornika Bielica dobro postavljen.

82′ Imao je i Nejašmić priliku s 25 metara ovaj put, Bielica brani.

83′ Još jedna promjena u napadu Hajduka. Igru napušta strijelac četvrtog pogotka, Fran Tudor, a ulazi posljednji igrač s klupe, Leon Kreković s brojem 30 na dresu.

89′ Toma Bašić izveo je korner, a lopta stiže do Borje koji puca slabo i ravno u Bielicu.

90′ Kraj utakmice. Hajduk – Gornik 4:0. Dominacija Hajduka uz 60% posjeda i 12 udaraca na gol.

By | 2018-06-29T21:54:58+02:00 29.06. 2018.|novosti|0 Comments