UŽIVO: Hajduk – Rijeka 0:4

17.kolo HT Prve lige: HNK Hajduk Split – HNK Rijeka 0:4. Gradski stadion Poljud, Split. Suci: Fran Jović, Goran Pataki, Vedran Đurak, Goran Loparac. Gledatelji: 13 605.

Hajduk: Ljubić, Bašić, Radić, Svatok, Čolina, Nejašmić, Hamza, Caktaš, Jradi, Eduok, Jairo. Trener: Damir Burić.

Rijeka: Prskalo, Halilović, Župarić, Acosty, Čolak, Andrijašević, Gorgon, Rodrigo, Tomečak, Capan, Smolčić. Trener: Simon Rožman.

0′ Uoči samog početka susreta, predsjednik Marin Brbić uručio je prigodan dres Miji Caktašu kojem je ovo 200.-ti nastup u bijelom dresu.
1′ Utakmica je počela.
4′ Eduok šalje loptu u sredinu šesnaesterca gdje Escoval otklanja opasnost.
12′ Jradi tuče izravno iz slobodnog udarca s 30-ak metara, bila je to neugodna lopta, ali Prskalo hvata bez problema.
16′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Acosty.
21′ Kakve prilike Bijelih! Jairo je uposlio Eduoka koji tuče iskosa s 12 metara i pogađa vratnicu, a zatim se lopta odbija do Jradija na drugoj strani koji također trese vratnicu…
21′ Nejašmić je dobio žuti karton.
23′ Halilović puca izravno iz slobodnog udarca s 25 metara, Ljubić izbija loptu u korner.
25′ Čolak se sjurio prema golu Hajduka odakle Ljubić pravovremeno izlijeće i spašava svoj gol.
32′ Halilović centrira iz slobodnog udarca, a Gorgon, Župarić i Escoval na vratnici kasne na ubačaj.
42′ Jradi je “požutio” zbog prekršaja nad Acostyjem.
43′ GOL!Hajduk – Rijeka 0:1. Andrijašević je dodao za Čolaka čiji udarac blokira Ljubić, ali na tu odbijenu loptu stiže Acosty i matira Hajdukovog vratara.
45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade.
45+1′ Kraj prvog poluvremena. Riječani vode pogotkom Acostyja u posljednjim minutama prvog dijela susreta.
46′ Počelo je drugo poluvrijeme.
49′ Mijo Caktaš dobio je žuti karton.
50′ Halilović ubacuje u šesnaesterac, a Andrijašrvić tuče pokraj gola.
58′ Eduok s ruba šesnaesterca tuče pokraj gola.
60′ Jradi silovito puca s 20 metara, Prskalo vršcima prstiju uspijeva odbiti loptu u korner.
61′ Caktaš ubacuje iz kornera,  a Svatok tuče glavom preko gola.
62′ Andrijašević šalje povratnu za Gorgona koji je ostao sam na vratnici i u vrlo je izglednoj poziciji, ali puca visoko preko gola.
62′ Prve promjene u redovima Hajduka – iz igre će Nejašmić i Eduok, umjesto njih na teren će Teklić i Jakoliš.
72′ Prva promjena u gostujućoj momčadi – izlazi strijelac Acosty, ulazi Raspopović.
75′ Ubacio je Hamza, a Jairo u padu glavom tukao malo pokraj gola…
77′ Posljednja promjena trenera Burića – Jurić umjesto Svatoka.
80′ Promjena i u momčadi Rijeke – u igru će Lepinjica, izlazi Capan.
82′ GOL! Hajduk – Rijeka 0:2. Presjekao je Raspopović Hamzino dodavanje pa se sjurio prema golu Hajduka, a onda s ruba šesnaesterca zatresao mrežu Bijelih.
87′ GOL! Hajduk – Rijeka 0:3. Andrijašević je uposlio Čolaka koji loptu prosljeđuje na drugu vratnicu za Gorgona koji matira Ljubića za 0:3.
87′ Žuti karton dobio je Franko Andrijašević.
88′ Posljednja promjena u redovima gostujuće momčadi – Lončar umjesto Smolčića.
90′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.
90+3′ GOL! Hajduk – Rijeka 0:4. Halilović se prošetao među obrambenim igračima Hajduka, a onda prevario i Ljubića koji je u ovoj situaciji mogao i bolje reagirati…
90+6′ Došlo je do tuče među igračima, Jović to “smiruje” žutim kartonima Juriću i Haliloviću. Požutio je i Prskalo.
90+6′ Kraj utakmice .
By | 2019-12-01T19:25:12+00:00 01.12. 2019.|novosti|0 Comments