Toplaku poluvrijeme vrijedno pobjede, Tudoru brige!

Loša igra Tudorove momčadi u prva dva susreta po nastavka prvenstva, došla je na naplatu u večerašnjem ogledu s Varaždinom. Istaknut ću s Varaždinom koji na klupi ima ozbiljnog trenera Samira Toplaka, koji je na Poljud došao s vizijom da napadne Hajduk, i u tome uspio. Prvi dio igre mu je apsolutno išao na ruku kao i formacija Tudorove momčadi koja je bila nespremna na ovakav nogometni izazov i izgledala bezglavo, anemično i po prilično poljuljano.
Zašto je to tako, to je već neko drugo pitanje za klupsku struku. Gosti su zabijali u prvom poluvremenu kao na traci a mogli su i više jer je za to je bilo dobrih prigoda, pa je 0:3 koliko je pokazivao semafor na koncu prvog dijela igre, čak i dobar rezultat prema viđenom. Hajduk je imao toliki broj loših pojedinaca da je Tudor slobodno mogao promijeniti bilo koga i ne bih pogriješio. Drugi dio igre Hajduk je otvorio ranim pogotkom i prvijencom mladog Vuškovića ali to nije donijelo preokret na terenu jer su gosti ponovno prijetili i imali stativu par minuta nakon primljenog pogotka. U 66 minuti ponovni pokušaj Vuškovića je čudesno obranio na to spremni Nevistić a nakon dvije minute spašavao je svoja vrata nakon šuta Čoline. Caktaš je udarcem iz daljine zabio za još jedno smanjenje rezultata i ponudio nadu u posljednjih 15 minuta. Dvije minute prije kraja regularnog dijela utakmice imao je Caktaš prigodu glavom za poravnanje nakon ubačaja Juranovića ali je njegov šut išao van okvira gola. To je nažalost sve što je Hajduk ponudio na travnjaku ove lipanjske večeri pa je poraz bio neminovnost. Tudoru nove brige jer za Lokomotivu mu nema Hamze zbog treće opomene  a daleko je od nekog standardnog sastava i po današnjoj predstavi mora preuzeti svoj dio krivice jer mu momčad ne igra dobro u kontinuitetu. Ono što me najviše ljuti je izdanje napadača Eduoka koji svojim izvedbama ne samo da ne ulazi u prigode nego ničim ne zaslužuje eskapadu nastupa u “svetom dresu”.  Jedina svjetla točka kod “bijelih” je mladi Mario Vušković koji je odigrao jako dobru utakmicu u porazu svoje momčadi i dao lijep zgoditak ali mu to neće biti neka velika zadovoljština s obzirom na momčadski rezultat. Kod gostiju u mnoštvu dobrih izdvajamo dvostrukog strijelca Drožđeka koji je po nama najzaslužniji za pobjedu. To je onaj Drožđek koji je jednom bio s Hajdukom na slovenskim pripremama. Hajdukovim mukama kao da nema kraja a taman smo bili “zasjeli” na željeno drugo mjesto.

By | 2020-06-17T00:48:48+02:00 16.06. 2020.|novosti|0 Comments