Atanasov ispravio Mujakićev autogol !

Gorica i Hajduk odigrali su miroljubiv remi. Vjerujemo da će treneri Oreščanin i Tramezzani po impostaciji svojih momčadi biti zadovoljni ovim ishodom ali iz našeg kuta igra Hajduka nije bila na očekivanoj razini. Posebno u prvom dijelu. Iako su oba pogotka pala u prvom dijelu igre, bolji dojam je iz drugog dijela što se Hajduka tiče. U prvom poluvremenu, izuzev pogotka Atanasova, vrijednog poravnanja momčad Paola Tramezzanija nije ponudila ništa. Greška Mujakića i njegov autogol stavili su Hajduk u nezahvalnu ulogu ali sreća se osmjehnula u posljednjoj minuti spomenutog prvog dijela. Hajduk se u igri uglavnom oslanjao na duge lopte kojima se tražio Marko Livaja koji je i večeras pokazao znanje i “baratanje” loptom ali je vidljiv i umor kod ovog pravog pojačanja za ovu momčad. Prvu ozbiljnu akciju bijeli su pretočili u pogodak. Pas kroz središnjicu Vuškovića za Kačaniklića, lopta na bok za Todorovića koji je našao Jaira a ovaj Livaju koji je asistent Atanasovu za na kraju konačnih 1:1. I eto Livaje opet kad ne ide, on iznađe loptu za pogodak i pokaže svoju klasu. Kao i Kalinić na vratima da obrani ono što treba. Sustavi na travnjaku su se pretakali. Hajduk je krenuo s 3-4-1-2 dok je Gorica bila u sustavu 4-2-3-1 a zatim su u viskom pressingu prelazili u 4-4-2. Plan Gorice je bio da branič Mujakić iznosi loptu dok bi zatvarali Simića i Vuškovića. Krila domaćih bila su široko, tražeći situacije 1-1 te želeći tako koristiti svoju brzinu. Gorica se u prvom dijelu nametnula u sredini. Suk i Babec su dominirali i Hajduk nije mogao do igre. Tramezzani je na poluvremenu okrenuo sustav igre na 3-4-3 i dobio kontrolu igre. Nedostajao je ofenzivni Hajduk. Posebno se to odnosi na Jaira koji je imao “mrtvac” u drugom dijelu ali izostao je napadački učinak Todorovića koji nije bio na razini nekih prethodnih utakmica a Gorica u drugom dijelu kao da se ispuhala. Tko zna možda obije momčadi se nesvjesno štedjele za kup susret koji je na ovom stadionu već u utorak.

By | 2021-03-13T19:27:26+01:00 13.03. 2021.|novosti|0 Comments