ISTRA 1961 – HAJDUK 1:3

Pula, Stadion Aldo Drosina.8. kolo HT Prve lige. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Kruno Šarić (Županja) i Dino Knez (Osijek)
Strijelci: 0:1 Livaja (52′), 0:2 Livaja (58′), 0:3 Livaja (73′), 1:3 Beljo (89′)
ISTRA 1961: Lučić, Mlinar, Blagojević, Galilea, Navarro, Marin, Mahmoud, Bande, Beljo, Serderov, Joao Pedro
Klupa: Collao, Hujber, Obanor, Iličić, Mišković, Daničić, Desio, Lisica, Perković
HAJDUK: Kalinić, Čolina, Simić, Elez, Dolček, Vuković, Krovinović, Sahiti, Livaja, Eduok, Mlakar
Klupa: Silić, Katić, Dimitrov, Kačaniklić, Čuić, Diamantakos, Atanasov, Biuk, Ljubičić
90+6′ Kraj susreta.
89′ Gol za Istru. Dugo je sada VAR provjeravao gol Belje jer nažalost HNL nema tehnologiju na gol liniji pa je teško bilo utvrditi je li lopta prešla crtu prije nego je Kalinić izvadio.
80′ Zanimljiva situacija sada. Gustafsson pokazuje da će Hajduk odsad češće koristiti igru s 3 u obrani dolaskom Nikole Katića nakon što je on zamijenio Vukovića. Još je ušao Ljubičić umjesto Livaje.
73′ GOOOL! Livaja je zabio hat-trick i zaokružio brzu akciju Kačaniklića i Krovinovića. Lijepo primanje u šprintu i mirno plasiranje u suprotni kut, Marko Livaja dominira kao i uvijek.
58′ GOOOL! Još jedan penal za Bile! Ovog puta Livaja je sam izborio prekršaj Galilea i pogodio suprotnu stranu gola od prethodnog pogotka.
52′ GOOOL! Penal na Sahitiju je skrivio bek Istre Marin a Livaja ne propušta priliku dovesti Hajduk u vodstvo.
46′ U igru je ušao Atanasov umjesto Eduoka i počelo je drugo poluvrijeme.
45′ Gotovo je prvo poluvrijeme nakon 2 minute produžetka. Nažalost bez udaraca u okvir pa se nadajmo da je vrućina bila uzrok tome i da će u drugom poluvremenu biti lakše igrati.
Definitivno spor protok lopte Bilih ne stvara prave prilike.
39′ Nema Krovinovića sljedeći dvoboj, dobio je žuti karton.
33′ Još jednom se pokazuje kvaliteta koju Splićani imaju, Livaja dobija loptu na krilo, prelazi igrača i puca sa gol aut linije ali lopta prolazi pored gola a nakon toga pomoćni sudac označava zaleđe
31′ Elez još jednom nakon kornera Krovinovića puca prekratko i još jedan gol aut za Puležane. Svaki put domaći nakon toga kratko zadrže lotpu ali za razliku od domaćih ne stvaraju prilike.
24′ Vuković je dobIo opomenu nakon što je zakačio Bandea na sredini terena.
23′ Livaja je dobro povukao loptu, poslao prema Mlakaru koji je ostao na širokom prostoru, dobro se oslobodio, ali je lopta završila pored gola a iz kornera Elez na prvoj stativi puca pored bližeg kuta u vanjski dio mreže
20′ Hajduk dominira i imao ogroman posjed lopte
18 ‘ Po desnoj strani bok je probio Mlakar, ubacio za Livaju, ali naknadno se oglasio linijski sudac i označio zaleđe
16′ Pritisak Hajduka donio je dva kornera koja je izveo Krovinović, no domaći su se uspjeli izvući iz neugodne situacije
12′ Hajduk opet prijeti, po lijevoj strani je prošao Sahiti i pucao, ali je lopta otišla visoko preko gola
9′ Sahiti se našao u dobroj situaciji, ali je njegov udarac na kraju blokiran
8′ Stigli su i domaći naprijed, izborili korner, ali ništa od svega
5′ Ubačaj Krovinovića iz slobodnog udarca, na kraju je Livaji lopta otišla u gol-auta
3′ Početno ispitivanje snaga, Hajduk ima više loptu u posjedu